Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 11:39 Bu haber 2081 kez okundu
 
Beylikdüzü Bağımsızlığına Kavuştu..!
Geçtiğimiz yıl Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi Başhekim olarak atanan genel cerrah Op. Dr. Atilla Yılmaz Beylikdüzü Devlet Hastanesi başhekimliğine getirildi.
SAĞLIK Haberi
Beylikdüzü Bağımsızlığına Kavuştu..!

Beylikdüzü Bağımsızlığına Kavuştu

Geçtiğimiz yıl Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi Başhekim olarak atanan genel cerrah Op. Dr. Atilla Yılmaz Beylikdüzü Devlet Hastanesi başhekimliğine getirildi.

“Esenyurt’ta İz Bıraktı”

Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi genel cerrah Op. Dr. Atilla Yılmaz; Esenyurt’ta yaptığı çalışmalarla adından övgüyle bahsettirirken insanların gönlünde taht kurmuştu. Her gün doktor, hemşire ve görevlilerin saldırıya uğrayıp, darp edildiği ulusal ve yerel basının odak noktası olan hastaneyi vatandaşın güven ve sevgiyle yaklaştığı bir kurum haline getirmişti.

“Beylikdüzü Devlet Hastanesi Oldu”

2016 yılı ortalarında yapımı tamamlanarak açılışı gerçekleştirilen, 39 dönüm arazi üzerine on bin metrekareye yakın alan üzerinde inşa edilen Beylikdüzü Devlet Hastanesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek hizmet binası olarak faaliyetlerini sürdürmekte iken, yapılan çalışmalar sonucunda bağımsız “Beylikdüzü Devlet Hastanesi” statüsüne kavuştu. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Beylikdüzü’nün yakından tanıdığı, insanların evlerine ve gönüllerine giren genel cerrah Op. Dr. Atilla Yılmaz ilk başhekim olarak atandı. Görevine 1 Haziran Cuma günü itibariyle başladı.

 

“Beylikdüzü Devlet Hastanesi”

39 dönüm arazi üzerine on bin metrekareye yakın temel üzerinde inşa edilen Beylikdüzü Devlet Hastanesinin, temeli 7 Mart 2014 tarihinde atılan Beylikdüzü Devlet Hastanesi 7 katlı olarak tasarlandı. 46 bin 445 metrekare kapalı alana sahip olan hastanenin proje çalışmaları 2012 senesinde tamamlanmıştı.  

 

8 bin 950 metrekarelik alanın kapalı otoparka ayrıldığı proje kapsamında 101'i kapalı ve 350'si açık olmak üzere 451 araçlık otopark mevcut.

 

 

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Atilla Yılmaz kimdir?

25.04.1967 Gaziantep' te dünyaya gelen Yılmaz, 1983 yılında kazandığı KTÜ (Trabzon) Tıp Fakültesi'nden 1989 yılında mezun oldu.

1989 - 1991 Afyon Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmet yaptı.

1992 - 1996 Taksim İlkyardım Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası

1996 - SSK Eyüp Devlet Hastanesi Uzman Genel Cerrah

1996 - İstanbul Üniversitesi Sağlık Politikaları ve Sağlık İşletmeleri Yöneticilik Yüksek Lisans Eğitimi

1998 - 2008 SSK Trabzon Fatih Devlet Hastanesi Kalite Yönetim Temsilcisi, Başhekim Yardımcılığı ve Başhekim

Yılmaz, 8 Ekim 2005 yılında Pakistan’daki büyük depremde 1 ay gönüllü olarak Kızılay‘ın organizasyonunda ekip başkanı ve aktif cerrah olarak görev aldı. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İsveç, Sudan, Suudi Arabistan, Belçika, Avusturya gibi ülkelerde inceleme ve kısa süreli eğitimlerde bulundu.

2008 - 2017 yıllarında Beylikdüzü Kolan Hastanesi'nde Başhekimlik yaptı.

2017- 2018 yıllarında Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi'nde Başhekimlik yaptı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: beylikdüzü devlet hastanesi, atilla yılmaz, esenyurt necmi kadıoğlu hastane
Yorumlar
Haber Yazılımı