Haber Detayı
23 Mayıs 2018 - Çarşamba 17:43 Bu haber 1245 kez okundu
 
Hastaların Kübaya ilgisi artıyor
Başta kanser olmak üzere, vitiligo, saçkıran, sedef ve tavuk karası gibi hastalıkların tedavisinde büyük yol kateden Küba, Türkiye’deki hastalar tarafından yoğun ilgi görüyor. Türkiye’den özellikle kanser aşısı için Küba’ya gitmek isteyenlere aracılık eden QBA Medi Tours yöneticileri, çok ciddi talep olduğunun altını çizdi.
SAĞLIK Haberi
Hastaların Kübaya ilgisi artıyor

Küba Sağlık Bakanlığı, Elçilik ile Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi onaylı QBA Medi Tours Sağlık Danışmanı Arzu Gürbüz, “Ülkemizdeözellikle kanser tedavisi olmak amacıyla Küba’ya gitmek isteyen çok fazla hasta var. Bize başvuran kanser hastalarının raporları, kurumumuz tarafından Küba’ya gönderiliyor. Orada bulunan uzman onkologlar kısa bir süre içerisinde hastamızın Küba’daki tedavilere uygun olup olmadığını bize bildiriyorlar. Raporların onaylanması durumunda, başvuran hastanın tedavi için Küba’ya ulaşımını sağlıyoruz. Hastamız için uygun bir tedavi mümkün ise ne tür bir tedavinin uygulanacağı, ne kadar süreceği ve ortaya çıkacak olan maliyeti bizlere Küba Sağlık Bakanlığı tarafından bildiriyorlar.” açıklamasını yaptı.

 

Kanser Aşısının Yan Etkisi Yok

Küba’da tedaviyi uygulayan profesörlerin, “Cilt altındaki uygulama yerinde dahi bir yan etki görmedik. Bu büyük bir avantaj” bilgisini verdiklerinin altını çizen Arzu Gürbüz, “Küba’da aşı tedavileri ve alternatif biyoterapi yöntemi bulunuyor. Küçük hücreliolmayan(küçük hücre dışı NSCLC) akciğer kanseri başta olmak üzere; baş ve boyun, kolon, mide, pankreas, meme, yumuşak doku kanseri gibi birçok kanser türüne tedavi uygulanıyor. Bunun yanında aşı tedavisi uygulanan kanser türleri, yine küçük hücreliolmayan (küçük hücre dışı NSCLC)akciğer kanseri, beyin tümörleri (glioblastom),  kan kanseri gibi kanser türleridir.

 

Bu aşı doğrudan tümöre saldırmıyor. Tümörün ürettiği ve kanda dolaşan “epidermal büyümefaktörü” adlı proteini hedef alıyor. Bu protein hücrelere büyümesini ve bölünmesini söylüyor. Aşı işte bu proteinin kanser hücresine yapışmasını engelliyor. Küba'daki aşı tedavileri önleyici bir aşı değil, var olan tümörlerin büyümesini ve metastaz oluşmasını engelliyor. Geç aşama kanseri beraber yaşanabilen bir hastalığa dönüşüyor. Tedavinin amacı kanseri kronik bir hastalığa dönüştürmek” sözlerini ifade etti.

 

Arif Sağ da Aralık Ayında Tedavi İçin Küba’ya Gitmişti…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hastaların, Kübaya, ilgisi, artıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı