Haber Detayı
17 Şubat 2021 - Çarşamba 14:38 Bu haber 388 kez okundu
 
Hedefler İmha Ediliyor
Terör örgütü PKK'ya dünyayı dar eden Mehmetçik operasyonlarına devam ediyor. Eksi 20 dereceleri bulan kar yağışının da etkili olduğu Ağrı Dağı'ndaki operasyon anbean görüntülenirken, şehit annelerine verilen mesajlar izleyenleri duygulandırdı.
GÜNCEL Haberi
Hedefler İmha Ediliyor

Terör örgütü PKK'nın kış üslenmelerini engellemek, teröristleri etkisiz hale getirmek, kullanılan sığınak ve barınakları imha etmek amacıyla 22 Ocak'ta Ağrı ve Tendürek dağlarında başlatılan 'Eren-3 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Yırtıcı Operasyonu' devam ediyor.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Doğubayazıt Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı'nda görevli askerler, her sabah komutanları ile birlikte komanda andını okuyup, askeri araçlarla Ağrı ve Tendürek dağlarının yolunu tutuyor. Jandarma komando ve jandarma özel hareket ekipleri ile güvenlik korucularının katıldığı Ağrı'daki operasyonlara, havadan da helikopterlerle destek veriliyor.

Tendürek Didik Didik Aranıyor

Sıfırın altında 20 derece hava sıcaklığına ve göz gözü görmeyen fırtınaya rağmen operasyona katılan timler, mayın arama köpekleri ile karadan arazi araması yaparken, teröristlerin kullandığı ve barındığı değerlendirilen bölgeler de roket atışlarıyla vuruluyor.  İnsansız hava araçlarıyla belirlenen hedefler, silahlı insansız hava araçlarıyla imha ediliyor.. İnsansız hava araçlarıyla belirlenen hedefler, silahlı insansız hava araçlarıyla imha ediliyor.

 

Şehit annelerini duygulandıran mesaj

Ağrı ve Tendürek dağlarında yer yer bir metreye varan karlı bölgeleri aşarak iz süren Jandarma Özel Harekat Timleri, evladı şehit olan tüm annelerin ellerinden öptüklerini belirterek şunları söyledi:

"Bizler bütün jandarma personeli olarak operasyonlarımıza azim ve kararlılıkla devam ediyoruz. Gara'da şehit olan 13 kardeşimiz bu vatan için gözlerini kırpmadan şehadet şerbetini içip, şehit oldular. Gözleri arkada kalmasın, bize devrettikleri vatan görevini en iyi şekilde yerine getireceğiz. Şehidimiz Eren'in annesi başta olmak üzere tüm şehit anneleri artık onlar Türk milletinin, hepimizin anneleri, biz onların evlatlarıyız; gönülleri rahat olsun şehitlerimizin kanını yerde bırakmamak için tüm azim ve kararlılığımızla vatan görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Aziz Türk milletinin bilmesini isteriz ki; Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü korumak için her zaman ve her yerde canımızı seve seve feda edeceğiz” dedi.

 

Eren-3 Operasyonundan Gelen Selam Duygulandırdı

Ağrı ve Tendürek Dağları'nda terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen 'Eren-3' operasyonuna katılan bir askerin, "Operasyonlara ismi verilen şehidimiz Eren'in kıymetli annesinin ellerinden öpüyor ve buradan annemize selam olsun." dediği Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, duygu dolu anlar yaşadı. Trabzon'un Maçka ilçesinde, 2017'de PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, askerlerin selam gönderdiği görüntüleri gözleri dolarak izledi.

Bülbül, şehit oğlunun adının operasyonlara verilmesinin kendisini çok duygulandırdığını belirterek, "Askerlerimiz sağ olsun, var olsun. Bu zor günde, bu zor şartlarda operasyona yavrumun ismini verdiniz. Yavrumu unutmadığınız için, acısını htiğiniz için Allah'ım sizden razı olsun. Allah burnunuzu kanatmasın, ayağınızı taşa değdirmesin. Ben de Eren'in annesi olduğum sürece, sizlere duacıyım. Tüm Mehmetçik'ten ve güvenlik güçlerimizden, devlet büyüklerimizden Allah razı olsun. Eren'i unutmadığınız için teşekkür ediyorum." dedi.

 

Eren Operasyonları

'Eren-1 Tendürek Operasyonu', 'Eren-2 Lice Operasyonu' ve 'Eren-3 Ağrı Dağı Operasyonu', 'Eren-4 Karlıova-Varto' ve 'Eren-5 Bagok Operasyonları', 'Eren-6 Mergelo Operasyonu', 'Eren-7 Mercan Munzur Operasyonu', 'Eren-8 Amanos Operasyonu', 'Eren-9 Kazan-Han Yaylası' ve 'Eren-10 Gabar Operasyonu' devam ediyor.

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: Mehmetçik, Ağrı Dağı, Tendürek, Eren Bülbül, silahlı insansız hava ara
Yorumlar
Haber Yazılımı