Haber Detayı
13 Nisan 2020 - Pazartesi 00:07 Bu haber 943 kez okundu
 
İletişim başkanlığından ilk açıklama;
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu resmi Twitter hesabından görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.
GÜNCEL Haberi
İletişim başkanlığından ilk açıklama;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu resmi Twitter hesabından görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Bakan Soylu açıklamasında, "Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum... Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allah'a ısmarladık.. Allah milletimizi korusun..." ifadelerini kullanmıştı.

 

İletişim başkanlığından ilk açıklama;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını Başkan Recep Tayyip Erdoğan kabul etmedi. İletişim Başkanlığından yapılan konuyla ilgili ilk açıklamada ''Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.'' açıklamalarına yer verildi.  

 

“Başarılı çalışmaları göz ardı edilemez”

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, ''İçişleri Bakanımız görevine devam edecek'' ifadelerine yer verilirken; “15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır. Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir” ifadelerine yer verildi.

 

“Görevine devam edecektir”

“Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir” açıklaması yapıldı. 

Kaynak: Editör: Filiz KELEŞ
Etiketler: süleyman soylu, istifa, içişleri bakanlığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı