Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 18:56 Bu haber 5174 kez okundu
 
Pınarkule’den Eğitim Ziyareti
Beylikdüzü Pınarkule Ortaokulu Erasmus+ "Eurofuture Changing Places" projesi kapsamında Polonya’ya giderek eğitim ziyafetinde bulundu.
EĞİTİM Haberi
Pınarkule’den Eğitim Ziyareti

            

Pınarkule’den Eğitim Ziyareti

    

Beylikdüzü Pınarkule Ortaokulu Erasmus+ "Eurofuture Changing Places" projesi kapsamında Polonya’ya giderek eğitim ziyafetinde bulundu.

 

“ ERASMUS+  “EUROFUTURE CHANGING PLACES ”

Pınarkule Orta Okulu 2015-1-UK01-KA219-013535_2 no’lu Erasmus+ "Eurofuture Changing Places" projesi kapsamında son Öğrenme/Öğretme/Eğitim Hareketliliğini 14-18 Mayıs 2018 tarihleri arasında sekiz kişilik bir öğretmen grubu ve bir öğrenci ile Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych Nr1 Busko-Zdroj, Polonya’da tamamladı.

 

“Kültürler Arası Etkileşim”

    Erasmus+ "Eurofuture Changing Places" projesi kapsamında Polonya’ya giden Beylikdüzü Pınarkule Ortaokulu müdürü Gürkan Bayoğlu; gazetemize yaptığı bilgilendirme açıklamasında, “Ziyaret gayet öğretici, hareketli ve dolu dolu geçti. Ziyaretçi öğretmenler hem birçok dersi izleme, hem kendi branşları ile ilgili sunular yapma olanağı buldular. Etkinliklerde kültürler arası etkileşim arzu edilen seviyede gerçekleşti. Ayrıca sunular ve eğitimler sırasında renkli, keyifli ve öğretici anlar yaşandı. Ziyaretçi öğretmenler tarih, matematik, İngilizce, otel işletmeciliği, aşçılık derslerini inceleme fırsatı buldular.

 

“Sınav Teknikleri, Ders İşleme Yöntemleri”

Sınav teknikleri, ders işleme yöntemleri, materyal kullanımı gibi konularda bilgi alışverişinde bulundular. Özellikle geleneksel bir Türk yemeği olan  “yağlama” nın yapımı ve sunumu eğlenceli dakikalara sahne oldu. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü tarih kitabının ilk ünitesinde görmek konuk öğretmenleri şaşırttı ve mutlu anlar yaşamalarını sağladı.

 

“Asırlık Elma Bahçeleri Gördüler”

     Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych Nr1 Busko-Zdro Okulu koordinatör öğretmenleri, okul idaresinin desteğiyle konuk öğretmenleri zeytinyağı yapım tesisine, arıcılık çiftliğine, asırlık elma bahçelerine götürdüler. Konuk öğretmenler burada keyifli anlar yaşadılar ve güzel deneyimler biriktirdiler. Eğitimlerin ve incelemelerin ardından sertifikalarını alan Pınarkule Ortaokulu öğretmenleri ziyaretlerinden ve Polonyalı öğretmenlerin içten ve sıcak ev sahipliğinden çokça memnun bir şekilde ülkelerine döndüler.

     Haber: Nezir KARAYÜN

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beylikdüzü Pınarkule Ortaokulu, Erasmus, Eurofuture Changing Places, gürkan
Yorumlar
Haber Yazılımı