Haber Detayı
02 Temmuz 2018 - Pazartesi 11:19 Bu haber 829 kez okundu
 
Temizlige Teknoloji Dokunuşu!
Alman temizlik devi Kärcher, profesyonel temizliği robot teknolojisiyle birleştiriyor. Kärcher’in yenilikçi vizyonu ve 80 yılı aşkın temizlik teknolojileri deneyiminin bir sonucu olan KIRA B 50 akıllı temizlik robotu, temizlik gereken alanı insan gücüne ihtiyaç duymadan, tamamen kendi başına temizleyebiliyor.
TEKNOLOJİ Haberi
Temizlige Teknoloji Dokunuşu!

Park istasyonuna kendi başına dönüyor

Kärcher’in Akıllı Robotik Uygulamaları ürün serisinden olan KIRA B 50 otonom zemin bakım ve temizlik makinesi, hem manüel hem de otomatik olarak kullanılabiliyor. Temizlik alanını tanımladıktan sonra insan gücüne ihtiyaç duymadan tüm alanı otonom olarak temizleyen KIRA, programlanan alanı temizledikten sonra hem şarj olmak hem de kirli su deposunu boşaltmak için park istasyonuna kendi başına geri dönüyor. Yol Planlaması programı sayesinde sabit objeler arasından en etkili temizlik yolunu çizerek tüm alanın en etkili şekilde temizlenmesini sağlayan KIRA B 50, hem enerjiden hem de su ve temizlik ürünlerinden tasarruf ediyor. KIRA, ön süpürücüsüyle serbest tozları toplamaya yardımcı olurken aynı zamanda mikrofiber ve standart fırça ile de kombine edilerek her türlü zeminde ve kirde oldukça etkili sonuçlar elde ediyor. Kärcher’in akıllı temizlik robotu, katı partikülleri de katı atık haznesine atarak emiş hortumunun muhtemel tıkanma riskini kendi kendine tamamen ortadan kaldırıyor.
 

KIRA B 50, sahip olduğu hassas sensör teknolojisi sayesinde de önüne çıkan cisimleri algılayarak üstün güvenlik teknolojisi sunuyor. Karcher, KIRA B 50’yi geleceğin temizlik işlerini ihtiyaç odaklı bir şekilde dizayn etmeyi hedefleyen bütüncül yaklaşımının bir parçası olarak konumluyor.
 

Kärcher hakkında;

KÄRCHER, 1935 yılında Almanya’da Alfred Kärcher tarafından kurulmuştur. Temizlik makine, ekipman ve aksesuarlarının yanı sıra, temizlik kimyasalları ve deterjanlarını da üretmekte olan; dünya üzerinde 190’ı aşkın ülkede 50 bini aşkın satış ve servis noktasından kullanıcılara hizmet sağlayan bir sanayi devidir. 12 binin üzerinde çalışanı ile Kärcher, 80 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada hem profesyonel kullanıcılara hem de ev kullanıcılarına yenilikçi temizlik çözümleri sunmaktadır.

Kaynak: Editör: Muhammed Ali KELEŞ
Etiketler: Temizlige, Teknoloji, Dokunuşu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı